Otsi

Koosta ise oma dušikabiini joonis

Koosta ise oma dušikabiini joonis

Erimõõdus dušikabiinide ja vanniklaaside maailmas orienteerumine on parajaks väljakutseks ka professionaalidele. Arvestama peab terve rea parameetritega ja prooviks siin nad lühidalt vähemalt ära mainida.
Et sobituda parimal võimalikul moel vannitoas olevate teiste objektide vahele ja tagada piiratud ruumis võimalikult vaba liikumine, on olemas rida uste avanemise variante: ainult välja, ainult sisse, nii sisse kui välja avanevad uksed, liuguksed ja voldikuksed. Kõiki neid variante saab erinevates tooteseeriates, kus igal seerial on omad eelised. Erinevused on hingede konstruktsioonis, klaaside kinnitusviisides, mis annavad erineva visuaalse pildi ja klaaside puhastatavuse lihtsuse. On odavaid robustseid lahendusi, on vahepealseid, on elegantseid, kallimaid. Erineva viimistlusega klaasid, erineva paksusega klaasid. Erinevate viimistlustega profiilid, kroom, matt must, poleeritud alumiinium. Lisaks saab klaase lõigata viilkatuse alustesse vannitubadesse, teha astmeliste seintega kokkusobivaiks. Iga olukorra jaoks leidub lahendus.
Edasi liigume mõõtude juurde ja selgub, et kuitahes suuri gabariite pole võimalik valida, sest klaas muutub iga erineva kinnitusviisi juures teatud mõõte ületades ohtlkuks. Kõigile neile küsimustele samm sammult vastuse leidmiseks on Radaway ehitanud oma kodulehele dušikabiini konfiguraatori. Soovitan kasutada ja variantidega mängida. Mõõte ta ületada ei lase, seega tulemus on alati teostatav. Teinekord saab tegelikkuses enamatki, aga siis tuleb juba tootjaga konsulteerida. Kes tunneb ennast ehitusmaailmas tugevamalt, saab konfiguraatoril lasta koostada joonise ja täpselt sellise kauba ka kohe tellida. Kes ei ole päris kindel, saab joonise alusel teha hinnapäringu ja meie abiga sättida lõplikud parameetrid paika. Vajadusel tuleme kohale ja mõõdame reaalse olukorra üle, et mitte eksida. Valesti tellitud klaasi hiljem ei venita ega kokku ei suru. Isegi väiksemaks lihvida ei õnnestu
Mõõtudest nii palju, et iga standardtoode on antud teatud mõõtude vahemikuga. Mõõtude vahemik tuleb sellest, et seinakinnitustel on teatud reguleerimisvaru. Reguleerimine käib eri tooteseeriatel väga erinevalt. Tihtilugu toob reguleerimine kaasa profiilide teineteisest välja tõmbamise ja seoses sellega lähevad profiilid üsna laiaks. Teatavasti aga mida ilusam ja kallim kabiin, seda nähtamatumad on profiilid ja kinnitused. Ei ole mõtet tellida nii, et paigaldusel kõik lõõtsad laiali veetakse. Kuna eritellimusel on toote mõõdud antud miinimum mõõdu järgi (lõõtsad koos), siis tasubki mõõdud võtta seina kõige väljaulatuvamast punktist, võtta tulemusest veel kaks millimeetrit maha. Siis saab toote, kust paigaldusel tuleb reguleerimisvaru välja lasta vaid seina loodist väljas oleku kompenseerimiseks. Juhul kui sein on loodist väljas muidugi.

Art-Ceram
Avila:Dos
Bathco
Bongio
Burlington
Cosmic
Duka
DV
Gessi
Giulini
GSG-Ceramic
Kaldewei
Keuco
Mario
Paffoni
Pom-dor
Radaway
Recor
Roca
ROYO-bath
Salgar
Terma
Tubes-Radiatori
Victoria--and--Albert
Viega

Gerhard OÜ

Salong VANNITOAPOOD

Pärnu mnt 146, Tallinn

Tel. 674 8008

Avatud: E-R 9-19, L 10-17, P 10-15

info@vannitoapood.ee