Milleks renntrapp?
Milleks renntrapp?
Renntrapp vannitoas on üsna uus nähtus. Meie põhjamaise vannitoakultuuri juures, kus dushiruumi põrand plaaditakse ja dushialuse kasutamine pole eriti levinud,…
Renntrapp vannitoas on üsna uus nähtus. Meie põhjamaise vannitoakultuuri juures, kus dushiruumi põrand plaaditakse ja dushialuse kasutamine pole eriti levinud, on renntrapi tulek eriti heaks uudiseks.
Esiteks paigutus. Renntrapp on kujult pikk ja kitsas ning teda saab paigutada nii seina äärde kui ruumi keskele. Seinaäärne paigutus on mugav ja loogiline kuna siis ei jää trapp pea üldse jala alla. Samas huvitavaks lahenduseks on dushikabiini põrandat näiteks ukse joonel läbi lõikav renn. Nii on seina ääred kõik puhtad ja pole vaja ehitada ka liiga pikki ühesuunalisi kaldeid, et ka muudest ruumi osadest valguvat vett trapini suunata. Samas pole dushikabiini enda kallet siis vaja väga suurt teha, sest puudub oht, et vesi kusagile laiali jookseks. Renntrappe projekteeritakse ka täiesti keset ruumi, kindlasti tasuks aga kasutada ära seda omadust, et vesi üle renntrapi ei pääse ning teisel pool suure veetarbimise ala saab planeerida kuivema tsooni.
Teine, ja vaata, et veel olulisem eelis on see, et nüüd saab põranda plaatida ükskõik kui suure plaadiga. Põranda kallet ei pea ehitama koonusena ümber trapi vaid sirge põrand on ühtlaselt kaldu trapi suunas. Kas ühelt või mõlemalt poolt, aga tasapinnana igal juhul. Tavalise trapi puhul sai kasutada maksimaalselt 20 x 20 cm mõõdus põrandaplaate, suuremaid pidi juba lõikama, et nurgad püsti ei jääks või siis otsima dushi alla sarnast, aga väiksemat plaati. Looduskivi puhul on mõõtude valik veelgi piiratum ja probleem eriti terav. Igaüks kes on valinud vannituppa keraamilist plaati, teab, et igas kollektsioonis on nii seina kui põrandaplaat, aga põrandaplaadi mõõt on alati liiga suur, et kaldeid ehitada. Miks nii on? Aga sellepärast, et Kesk- ja Lõuna-Euroopas kasutatakse dushialuseid ja trapp põrandas on vaid koristamise jaoks, suuri kaldeid ei ehitatagi. Meie aga siin oma põhjamaises kultuuriruumis, põrandatrapiga dushiruumis, seisame dilemma ees: kuidas ehitada ilusast materjalist kaldeid? Tahaks kasutada Itaalia plaati, aga millegi pärast hästi ei saa. Nüüd renntrapi puhul on need piirangud saanud ajalooks. Mida suurem plaat, seda vähem vuuke, minimalistlikum ja koristamissõbralikum tulemus. Seda koos renntrapiga.
Edasi toodete juurde. Renntrappe toodavad mitmed firmad, konstruktsioone on erinevaid, lähenemisi mitmeid: kes rõhub katteplaatide kujundusele, kes ainult hinnale. Meie pakume Saksa tootja Viega renntrappe ja oleme oma valikus uhked selle üle, et pakume väga kvaliteetset ja usaldusväärset toodet. Senine Viega lipulaev Advantix Top on tipp taseme toode nii kvaliteedilt, materjalidelt kui tehnoloogiliselt tasemelt. Toode on pidevas muutumises, näiteks viimati vahetus haisulukk uue, eriti silmapaistvate parameetritega mudeli vastu. Advantix Top on toode kõrgete nõudmistega projektide ellu viimiseks. Täna aga on meie põhiline tähelepanu uudistootel Advantix Vario, mis oma täiesti uute võimaluste ja ülimalt konkurentsivõimelise hinnaga on saanud väga hea vastuvõtu osaliseks kogu maailmas.
Viega tõi 2011 a. augustis turule täiesti unikaalse ja uue konstruktsiooniga renntrapi lahenduse. Uus toode pöörab kõik senise täiesti pea peale ning alustame oma ringkäiku just Advantix Vario juurest.
Viega Advantix Vario renntrapi eelised teiste renntrappide ees:
1. Renni funktsiooniks on vee ära juhtimine, Viega projekteerijate laual moduleeriti renn selliselt, et sama ristlõike ja vee ärajuhtimisvõime juures kujundati ta võimalikult kitsaks. Sellega kaotati sisuliselt vajadus katteplaadi järele. Selle asemel, et katteplaati arutult disainida või üle plaatimisega märkamatuks teha, kaotati ta nüüd sootuks. Tõesti, miks peaks olema vannitoa põrandal üks plaat, millest kahelt poolt vesi alla voolab? Plaadi asemel on nüüd roostevabast terasest liist, saadaval kas harjatud või poleeritud viimistlusega, lisaks ka värvitud matt must ja matt valge. Ülimalt lihtne, minimalistlik ja arukas lahendus. Ei jäänud see kontseptuaalselt uus toode märkamata ka disainiauhindade jagajatele, esmaesitluse järel tulid kohe ihaldusväärsed RedDot ja Design Plus 2011 auhinnad.
2. Kui pikk peaks olema dushirenn? Olukordi on erinevaid. Traditsioonilised dushirennid on kindlate pikkustega: 750, 800, 900, 1000, 1200 mm ja tore on kui sealt siis just Teile sobiv mõõt leidub. Viega Advantix Vario on täpselt nii pikk nagu Teie vajate, vahemikus 300…1200 mm. Paigalduse käigus koostatakse rätsepatööna just see pikkus, mille dikteerib Teie ruum või põrandaplaadi mõõt. Ennekuulmatu ja suurepärane võimalus!
Vahetükkidega on võimalik liita mitut renni üheks pikaks, nii piiramatult pika renntrapi luua. Täisnurkse vahetükiga saab moodustada nurki ja kasvõi saare keset põrandat.
Kõige selle loomiseks on vaja laos hoida vaid üht artiklit dushirenni ning jätkutükke ja pole vaja karta, et just vajalik mõõt on otsas. Kujutage aga ette, kui palju on tava rennidel katteplaatide artikleid, igas mõõdus ja omakorda igas kujunduses! Neid ei olnud kunagi laoseisus olemas. Nüüd on valikus vaid kaks katet – poleeritud ja harjatud ning kumbagi vaid üks mõõt, pikkuse saab ise paika lõigata.
3. Eelmise põlvkonna renntrappidel saab renni välimust uhkemaks teha metallist raami abiga, mis siis nii poleeritud kui harjatud rostevaba terase viimistlusega pakkumises on. Viega Advantix Vario dekoreerimiseks piisab standardsest roostevabast terasest servaliistust, mida ehitusmaterjalide poodide plaatimise osakonnas müüakse. See on suur hinnavõit võrreldes spetsiaalse raamiga. Sellise raamiva liistu kasutamine on vajalik näiteks glasuurplaadi puhul, et plaadi serva peita. Ja muidu lihtsalt soovi ja meeldivuse puhul – ilu pärast.
4. Viega Advantix Vario renntrappe toodetakse traditsioonislise paigaldussügavusega 95…150 mm. Kui aga remondi olukorras või kanalisatsiooni kõrge paiknemise tõttu on tavapaigaldusest vähem kõrgusvaru, siis on saadaval ka madal variant, paigalduskõrgusega 70…95 mm.
5. Ja loomulikult hind. Viega Advantix Vario juures on ka soodne hind väga oluliseks argumendiks, lisaks eelpool nimetatud unikaalsetele omadustele.
Seinaversiooni loomise ideeks oli vabastada jalgealune igasugustest segavatest objektidest. Siin ta on, vesi voolab seina ja jalad toetuvad täiesti puhtale põrandale. Kuna tegu on Advantix Vario tooteseeria uue liikmega, siis on enesestmõistetav vabalt valitav pikkus vahemikus 30…120 cm. Kaasas on kaks komplekti otsadetaile, mis võimaldavad lõpetamist nurgas või sirgel seinal. Ei tasu karta, et selle lahendusega tuleb minna väga sügavale seina sisse. Renntrapp koos haisulukuga asuvad endiselt põrandas, seinas on vaja ruumi vaid 25 mm ehk topelt kipsplaadi jagu. Saadaval kahes kõrguses trapid, madalam 70 mm ja kõrgem 90 mm installatsioonikõrgusega. Tuntud tootja, testitud, sertifitseeritud, saksa kvaliteet. Vaadake videot ja küsige lisa. Näidis on kaupluses, toode laos.
Kindlasti jäi veel lahti kirjutamata rida punkte nagu ekspluatatsioon ja puhastamine, aga kõike ei jõua siia kirja panna. Lisaks on olemas erinevaid modifikatsioone ja lisavarustust. Edasiseks süvenemiseks ja hindade uurimiseks kirjutage, või veel parem, tulge meie salongi.